Woda na wagę złota!

W czasie upałów poza oczywistym nawadnianiem własnego organizmu, nie należy zapominać o potrzebach naszych pupilów pod tym względem. Warunek jest jeden: łatwy dostęp do świeżej wody i jej częsta wymiana…

W przypadku psów nie jest to aż tak wielkim problemem, by zwierzak zapragnął napić się wody w czasie upalnych dni. U kotów wygląda to już nieco inaczej. Jako potomkowie pustynnego żbika nie posiadają naturalnego odruchu, który sygnalizowałby im, potrzebę napojenia się, nawet gdy temperatura za oknem przekracza 30 stopni Celsjusza.

Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest rozstawienie misek (bądź opakowań) z wodą w różnych miejscach w mieszkaniu. Zarówno na dole (by mógł z nich skorzystać także pies) jak i na górze (dla zwinnego kota) np. na zlewozmywaku w kuchni.

Nie zapominajmy o częstej zmianie wody, która w upalne dni szybciej się nagrzewa oraz dokładnym czyszczeniu misek co jakiś czas – inaczej woda będzie mętna.

Jeżeli mieszkamy w domu, wystawmy także miskę z wodą na zewnątrz. Wędrowne zwierzaki na pewno będą nam za to wdzięczne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *