5 ciekawostek dotyczących psów

I o psach można jeszcze rzec coś ciekawego.
Oto sugestywny wybór pięciu takich szeptanek.
Zapraszam do lektury!

Słodkożercy
Wszystkie psy lubią od czasu do czasu zjeść coś słodkiego.
W przeciwieństwie do kotów, które nie rozpoznają smaku słodkiego, psy mają podobny wachlarz odczuwalnych smaków jak w przypadku ich ludzkich opiekunów.
To dlatego na półkach w sklepach zoologicznych można spotkać głównie ”słodkości” przeznaczone dla psów, a trzeba przyznać, że jest w czym wybierać: ciasteczka, chrupki, biszkopciki, krążki, dropsy czy torciki i czekolady.
(Aki poleca w szczególności: zwierzakowe ciasteczka, które znikają w oka mgnieniu, że nie wspomnę już o ich finezyjnym kształcie oraz czekoladę w formie białej. Przysmaki do zgarnięcia tutaj: https://www.krakvet.pl/product-chy-805-TRIXIE-Czekolada-dla-psa-biala-100g-2972.html , https://www.krakvet.pl/product-chy-6861-MACED-Ciastka-dla-psa-zwierzaki-mix-2-5kg.html ).

2 x naj
Najszybciej bijące serce należy do psów rasy Greyhound.
Ich ciekawa budowa anatomiczna (m.in. muskularna aczkolwiek niezwykle powabna sylwetka, długie nogi i elastyczny kręgosłup) sprawia, że Greyhound to także najszybszy pies świata, którego nie jest w stanie przegonić nawet sam Usain Bolt!

Włosy zamiast sierści
Istnieje dosyć pokaźna grupa psów, które zamiast sierści mają.. włosy.
Choć psi włos podobnie jak ludzki zbudowany jest z keratyny, to jednak z każdego mieszka włosowego wyrastają aż dwa włosy. Najbardziej znane rasy psich włosiarzy to: Yorkshire terrier, Shih tzu, Pudle, Maltańczyk, Bobtail.

Gigant
Największym psem świata jest Dog niemiecki.
Jego imponujące gabaryty to długość, która może wynosić nawet 120 cm oraz waga dochodząca to blisko 90 kg!

Niebiesko-żółty
Pomimo, że psy posiadają tylko o jeden czopek umożliwiający widzenie kolorów mniej od człowieka, to jednak zakres odbieranych przez nich barw, to wariacje na temat odcienia żółtego i niebieskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *